Kapaklı’ya Dev Yatırım

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın makamında düzenlenen imza törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye başkanı İrfan Mandalı, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Atabey Baytöre ve Yüklenici Firmalardan Metafor İnşaat ile Ceren İnşaat Yöneticileri katıldı.

TAMAMLANMA SÜRESİ 540 GÜN

8 Ağustos 2016’da yapılan ihaleye 25 firmanın doküman alarak katılım sağladığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “ 14 firma teklifini ihale komisyonuna sundu. 12 firmanın teklifinin geçerli sayıldığı ihalede en düşük teklifi veren Metafor İnşaat Taahhüt Madencilik Temizlik Nakliyat Otomotiv Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. ve Ceren İnşaat Turizm ve Metal Sanayi Ticaret Limited Şirketi iş ortaklığı uhdesinde kaldı. İşim yaklaşık maliyeti 28.856.962.04 TL iken yaklaşık olarak % 25’lik bir kırımla 21.850.000.00 TL’ye ihale edildi. İşin tamamlanma süresi 540 gün fakat biz yüklenici firma temsilcilerimizden işleri biraz daha hızlandırarak yaklaşık bir yıl gibi bir sürede işi teslim etmelerini bekliyoruz.” dedi.

“KAPAKLI’NIN EN BÜYÜK ŞANSI İRFAN MANDALI”

Kapaklı’nın en büyük şansının İrfan Mandalı olduğunu söyleyen başkan Albayrak, “Kapaklı’nın en büyük şansı Kapaklı’yı 6 bin nüfustan itibaren bugüne kadar her aşamasını bilen ve bunun 3 dönemine damgasını vuran belediye başkanı İrfan Mandalı’dır. İrfan Mandalı gibi çalışkan bir arkadaşımızın burada olması hem Kapaklı için hem de Büyükşehir belediye başkanı olarak benim için bir şanstır. El ele hep birlikte Tekirdağ’ın tamamına hizmet vererek iyi bir yere getireceğiz. Hizmetlerimiz devam edecek, burada kalmayacak. Bugüne kadar Kapaklı’ya yapmış olduğumuz en büyük proje olan Kapaklı Kültür Merkezi projesi Kapaklı’ya hayırlı uğurlu olsun. “ dedi.

“DEVLET YATIRIMLARINI ALAMADIK”

İmza töreninde konuşan belediye başkanı İrfan Mandalı’da beklenen büyük ihaleyi bugün itibari ile imzalamış olacağız dedi. Konuşmasında devletten gerekli yatırımları alamadıkları eleştirisini devam ettiren başkan Mandalı, “ İlçe olduktan sonra Kapaklı’ya devlet yatırımlarını getirmesini isterdik. Fakat hala bu yatırımların gelmediğini görüyoruz. Bunlarda geldiği takdirde ilçe statüsünü kazandığımızı göreceğiz. “dedi.

“EN KISA SÜREDE TAMAMLAMALARINI BEKLİYORUZ”

Kültür Merkezi projesini Kapaklı Belediyesi olarak hazırlayıp Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne sunduklarını söyleyen başkan Mandalı, “Büyükşehir belediyesi kabul ederek yatırım programına aldı. Şuanda da yaklaşık 21.850.000.00 TL’lik bir yatırım gerçekleştirilecek. Müteahhit arkadaşlardan bunu en kısa zamanda yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede tamamlamasını bekliyorum. Bu proje Kapaklımızın olmazsa olmaz projelerinden artık büyük köy görünümünden kurtulmamız lazım. İlçe olduğunu halkın görsel olarak görmesi lazım bu projeyi hazırlayan ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. Kapaklımıza, hepimize hayırlı olsun. Güzel bir proje Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye başkanı İrfan Mandalı ve Yüklenici Firma Yöneticileri Tarafından İhale Sözleşmesi İmzalandı.

Başkanın Mesajı

  • Doğa ve biz

    Yerel Yönetimlerin birincil görevi; tüm canlıların yaşamı için vazgeçilmez olan doğa ve çevrenin korunması için gerekli önlemleri almak, her türlü girişimde bulunmak

    incele
  • 1
  • 2
  • 3

İletişim

  bilgi (@) emarceb.gov.tr
  266 384 40 50
 266 384 40 50
 Soğanyemez Mh No:11/22 Edremit/Balıkesir

Sosyal Medya