BİRLİĞİMİZİN 2020 YILI 1. OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI EDREMİT’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye’nin çevre alanında kurulmuş ilk ve tek yerel yönetimi olan birliğimiz (EMARÇEB) çevre dostu belediyeler ile Edremit’te bir araya geldi.

Birliğimizin üye sayısı her geçen gün artıyor. Edremit’te yapılan 2020 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı’nda 1 belediyenin ayrılma kararına karşın 7 belediye birlik bünyesine katıldı.

 

Denizli Babadağ Belediyesi, İstanbul Büyükçekmece Belediyesi, Kırklareli Ahmetbey Belediyesi, Kırklareli Büyükkarıştıran Belediyesi, Kırklareli Vize Belediyesi, Manisa Saruhanlı Belediyesi ile Tekirdağ Şarköy Belediyesi birliğimizin yeni üyeleri oldular.

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan ARSLAN yaptığı konuşmada “İnsanlar tarafından yaşanan ve yaşatılan açlığın, hastalıkların, yoksulluğun, savaşların, kültürel yozlaşmanın ve tüketim odaklı yaşamın getirisinin bedeli çok ağırdır. İnsanoğlu her ne kadar kendini görmek istemese de bu yıkıcı durumlarda en büyük pay kendisinindir ve yaşamak için yaşam alanlarını yok etmektedir. Dünyada ve Türkiye’de yaşanan çevre sorunları ne yazık ki kaygı vericidir. Özellikle iklim değişikliği kimsenin görmezden gelebileceği bir durum değildir ve acil çözüm getirilmesi gereken bir sorundur” diyerek çevre için gerekli önemin verilmesine dikkat çekmiş ve sözlerini “Mayıs 2019 tarihinde 31 olan üye belediye sayımızı ayrılan 8 belediyeye rağmen bugün itibari ile 42 sayısına ulaştırmayı başardık. Farklılıklarımız ile bir olmak güçlü olmaktır. Birliğimizi bugünlere kadar getiren ve daha ileri seviyelere taşıyacak üye tüm Belediye Başkanlarına ve Meclis Üyelerine teşekkür eder, bir olma yolunda ilerlerken bizlere güç verecek olan Belediyelere gelin beraber yaşam alanlarımıza sahip çıkalım daha yaşanılabilir ve daha güzel bir dünya için el ele verelim ” diyerek tamamlamıştır.

Her yıl yapılması planlanan birlik organlarının seçimi bu mecliste gerçekleşti. Birlik encümen üyeliğine Malkara Belediye Başkanı Ulaş YURDAKUL, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali KANGAL, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer GÜNEL, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen ÇELİK, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan MUTLUAY, Burhaniye Belediye Meclis Üyesi E. Oya ÖZARKON ve Küçükkuyu Belediye Meclis Üyesi Selçuk ŞAHİN seçilmiştir. 08.08.2020

 

Benzer Haberler

Dil Seçimi

Turkish Bulgarian Dutch English French German Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Spanish Swedish

Başkanın Mesajı

  • 1
  • 2

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  266 384 40 50
 266 384 40 50
 Soğanyemez Mh No:11/22 Edremit/Balıkesir

Sosyal Medya