BİRLİĞİMİZİN 2019 YILI 2.OLAĞAN MECLİSİ AYVALIK’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye’nin çevre alanında kurulmuş ilk ve tek yerel yönetimi olan birliğimiz(EMARÇEB) çevre dostu belediyeler ile Ayvalık’ta bir araya geldi.9 yeni belediyenin katılımı ile üye sayısı 36’ya yükseldi.

Birliğimizin üye sayısı her geçen gün artıyor.Ayvalık’ta yapılan 2019 yılı 2. Olağan Meclis Toplantısı’nda 4 belediyenin ayrılık kararına karşın 9 belediye birlik bünyesine katıldı.

Yalova-Çınarcık, Tekirdağ-Kapaklı, Aydın-Koçarlı, Denizli-Bekilli belediyeleri birlik üyeliğinden ayrılırken Çanakkale’nin Ayvacık, Çan, Bayramiç, Umurbey Belediyeleri ile Balıkesir’den Bandırma, Gönen, Gömeç, Manyas Belediyeleri ve İzmir’den Urla Belediyesi birliğimizin yeni üyeleri oldu.

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan yaptığı konuşmada “12 farklı şehirden toplam 36 belediyenin katılımıyla çok daha güçlü ve etkili bir birlik haline gelen EMARÇEB’in etki alanını sadece Kaz Dağları ile sınırlı tutmadan, çevre konularıyla ilgili her alanda mücadelemize devam edeceğiz.
Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı olarak, aramıza yeni katılan belediyelerimize tekrar hoş geldiniz diyor, kentlerimizin gelecekleri adına birlikte mücadele vermekten onur duyacağımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Ev sahibi Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in de çevre konusunda yürüttükleri faaliyetleri anlattıktan sonra katılımlarından dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Dil Seçimi

Turkish Bulgarian Dutch English French German Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Spanish Swedish

Başkanın Mesajı

  • 1
  • 2

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  266 384 40 50
 266 384 40 50
 Soğanyemez Mh No:11/22 Edremit/Balıkesir

Sosyal Medya