ALAMOS GOLD'UN KAZ DAĞLARINDAKİ RUHSATI YENİLENMEDİ, FAALİYETLERİ ASKIYA ALINDI

Kazdağları'nda Çanakkale'ye bağlı Kirazlı Bölgesi'nde yaptığı altın madeni çalışmaları, ağaç kesimleri ve kazılar nedeniyle büyük tartışma yaratan Kanadalı Alamos Gold şirketi, süresi 13 ekim'de sona eren ruhsatlarının yenilenmediğini açıkladı.

 

Madencilik ruhsatının iptal edilmediğini belirten şirket, ruhsat yenilenene kadar inşaat çalışmalarının durdurulduğunu bildirdi.

Alamos Gold yaptığı yazılı açıklamada "şirket ruhsatın yenilenmesi için tüm düzenleyici gereksinimleri ve şartları yerine getirmiş ve makul olarak ruhsatın yenilenmesini bekliyorduk. Şirketimiz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ruhsatın yenilenmesi için görüşmelerini sürdürüyor" denildi. Şirket 2010 yılından bu yana Türk makamlarla ve yerel halka Kirazlı Projesi üzerine birlikte çalıştıklarını belirtti.

Açıklamada ayrıca Kirazlı çevresindeki yerel halkın projeyi desteklediği ve sosyal medyada projeyle ilgili olarak yanlış bilgiler dolaştığı iddia edildi.

Ayrıca ruhsat yenilenmesinde yaşanan gecikmeden ötürü, maden alanından ilk üretimin öngörüldüğü tarih olan 2020 yılı sonunda gerçekleşemeyeceği, şirketin yeni üretim planlamasıyla ilgili daha detaylı bilgiyi ruhsat yenilenmesinden sonra paylaşacağı bildirildi.14.10.2019

Alamos Gold Firmasının kendi resmi web sayfasından yapılan açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz:
https://www.alamosgold.com/…/Alamos-Gold-Repor…/default.aspx

Benzer Haberler

Dil Seçimi

Turkish Bulgarian Dutch English French German Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Spanish Swedish

Başkanın Mesajı

  • 1
  • 2

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  266 384 40 50
 266 384 40 50
 Soğanyemez Mh No:11/22 Edremit/Balıkesir

Sosyal Medya