DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST FAZIL SAY KONSERİNE BİR DESTEK DE BİRLİĞİMİZDEN

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın doğaya sahip çıkmak, Kazdağları Su ve Vicdan Nöbeti’ne destek olmak için verdiği konsere, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı Selman Hasan Arslan, Üye Belediyelerimizin Başkanları, Meclis Üyeleri ve belediyelerimizde yaşayan halkın yoğun katılımı ile destek verildi.

 

Çanakkale'nin tek içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı su toplama havzasında yürütülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı doğaseverlerin tek ses olduğu “Su ve Vicdan Nöbeti”ne destek amacıyla kente gelen Fazıl Say, Kirazlı Balaban mevkiinde 18 Ağustos 2019 Pazar günü kendi bestelediği Kazdağları Marşı’nı da ilk kez on binlerce sanat severle paylaştı.

Başkan Arslan, “Kirazlı’daki altın madeni talanına duyarsız kalmayarak sanatçılığının ne denli karakterli olduğu gösteren ve Kaz Dağları’nda o eşsiz piyona resitali ile hepimize moral ve güç veren kıymetli sanatçımız Fazıl Say’a gösterdiği duyarlılık için teşekkür ediyoruz. Kaz Dağları’nın üstünün, altın’dan daha değerli olduğunu haykıran binlerce vatandaşımıza hassasiyetleri için çok teşekkür ediyorum. Direnenler, her zaman kazanır! Direne direne kazanacağız!” dedi. 18.08.2019

Benzer Haberler

Dil Seçimi

Turkish Bulgarian Dutch English French German Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Spanish Swedish

Başkanın Mesajı

  • 1
  • 2

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  266 384 40 50
 266 384 40 50
 Soğanyemez Mh No:11/22 Edremit/Balıkesir

Sosyal Medya