BİRLİĞİMİZİN 2019 TEMMUZ AYI ENCÜMEN TOPLANTISI ÇANAKKALE’DE KİRAZLI’YA DESTEK ÇALIŞMALARI EŞLİĞİNDE YAPILDI

BİRLİĞİMİZİN 2019 TEMMUZ AYI ENCÜMEN TOPLANTISI ÇANAKKALE’DE KİRAZLI’YA DESTEK ÇALIŞMALARI EŞLİĞİNDE YAPILDI

EGE ve MARMARA ÇEVRE BELEDİYELER BİRLİĞİMİZİN 2019 Temmuz ayı Encümen Toplantısı Çanakkale Belediyesi’nde yapıldı. Edremit Belediye Başkanımız Sn. S.Hasan ARSLAN 'ın Başkanlık ettiği toplantıda, Saray Bld.Bşk.nımız Sn.Özgen ERKİS -Kaytazdere Bld. Başkanımız Ali KANGAL - Çanakkale Bld.Bşk.Yrd. Sn. İrfan MUTLUAY - Burhaniye Bld.Mec.Üyemiz Sn: Oya ÖZARKON ve Küçükkuyu Bld.Mec.Üyemiz Sn: Selçuk Şahin hazır bulundular. Gündemdeki konular görüşülerek önümüzdekidönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Rüzgar Enerji Santrali"ne (RES) karşı mza kampanyasına destek verdik

Kazdağları Eybek Tepesi'nde yapılmak istenen "Rüzgar Enerji Santrali"ne (RES) karşı Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından Edremit Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen basın açıklaması ve imza kampanyasına, Ege Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı Selman Hasan Arslan'ı temsilen Başkan Vekili Metin Aktaş , Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer Birlik Meclis Uyelerimiz H.Güçlü Sakallı, H.Sargın Güven ve Cemil Karabıyık ile katılarak imza kampanyasına destek verdik.14.06.2019

 

Birliği'mizin Eylül 2019 Ayı Encümen Toplantısı

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği'mizin Eylül 2019 Ayı Encümen Toplantısı Birlik Merkezimizde yapıldı.Edremit Belediye Başkanı'mız Sn. S.Hasan ARSLAN 'ın Başkanlık ettiği toplantıda, Saray Bld.Bşk.nımız Sn.Özgen ERKİŞ, Kaytazdere Bld.Bşk.nımız Ali KANGAL, Çanakkale Bld.Bşk.Yrd. Sn. İrfan MUTLUAY, Burhaniye Bld. Mec. Üyemiz Sn.Oya ÖZARKON ve Küçükkuyu Bld.Mec.Üyemiz Sn.Selçuk ŞAHİN hazır bulundular.Gündemdeki konular görüşülerek önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi.

1.Çevre Sempozyumu

7 Eylül Cumartesi günü Edremit Belediyesi ve Kazdağı Gezginleri Derneği'nin ortaklaşa ve Birliğimizin katkılarıyla düzenlenen 1.Çevre Sempozyumu Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir.

IUCN Ulusal Komitesi 2019 yılı 2. toplantasi

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen; IUCN Ulusal Komitesi 2019 yılı 2. toplantasina Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanlığı olarak katılım sağladık .,

 

KAZ DAĞLARINDAN MURAT DAĞINA SELAM GÖTÜRDÜK

Murat Dağı altın işletmesi için verilen Çed Raporu ve yürütmenin iptali için yapılan basın açıklamasına Birlik Başkanlığını temsilen Birlik Meclis Üyelerimiz Hasan Güçlü SAKALLI ve Cemil KARABIYIK ile katılım sağladık.

Ekofest 2019 Etkinliğindeki Yerel Yönetimler ve Gıda konulu panel

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin düzenlemiş olduğu Ekofest 2019 Etkinliğindeki Yerel Yönetimler ve Gıda konulu panele Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanlığı adına Edremit Bld. Bşk. Yardımcısı Metin TUNÇER, Birliğimiz üyelerinden Küçükkuyu Bld. Bşk. Cengiz BALKAN, Çan Bld. Bşk. Bülent ÖZ ve Bayramiç Bld. Bşk. Mert UYGUN konuşmacı olarak katılım sağlamıştır.Panelde katılımcılar yöresel olarak tarıma uygun alanlar, tükettiğimiz gıdalar, gıdaların ne kadar sağlıklı olduğu, sağlıklı ve yöresel gıdalara nasıl ulaşılacağı, bu gıdalara ulaşmada Belediyelerin üstlenmesi gereken sorumluluklar hakkında

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği olarak öncülük ettiğimiz "Su ve Vicdan Buluşması" için Kirazlı'dayız.

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği olarak öncülük ettiğimiz "Su ve Vicdan Buluşması" için Kirazlı'dayız.

Kaz Dağları'nın geleceğini yok etmek isteyenlere karşı, on binlerce vatandaşımızla birlikte vicdanımızın sesini dinliyoruz. Suyumuzun, doğamızın ve mirasımızın kimseye peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz!
Bu etkinliğe katılım sağlayarak gücümüzü birleştiren ; Ayvalık Bld. Bşk. Mesut ERGİN, Balya Bld. Bşk. Orhan GAGA, Bozcaada Bld. Bşk. H.Can YILMAZ, Dikili Bld. Bşk.Adil KIRGÖZ, Ergene Bld. Bşk. Rasim YÜKSEL, Foça Bld. Bşk. Fatih GÜRBÜZ, Kaytazdere Bld. Bşk. Ali KANGAL, Kepez Bld. Bşk. Birol ARSLAN, Küçükkuyu Bld. Bşk. Cengiz BALKAN, Malkara Bld. Bşk. Ulaş YURDAKUL'a ,Birlik Meclis Üyelerimize ve alanı dolduran binlerce yurttaşımıza teşekkür ederiz.

Dil Seçimi

Turkish Bulgarian Dutch English French German Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Spanish Swedish

Başkanın Mesajı

  • Doğa ve biz

    Yerel Yönetimlerin birincil görevi; tüm canlıların yaşamı için vazgeçilmez olan doğa ve çevrenin korunması için gerekli önlemleri almak, her türlü girişimde bulunmak

    incele
  • 1
  • 2
  • 3

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  266 384 40 50
 266 384 40 50
 Soğanyemez Mh No:11/22 Edremit/Balıkesir

Sosyal Medya