Yerel Yönetimlerin birincil görevi; tüm canlıların yaşamı için vazgeçilmez olan doğa ve çevrenin korunması için gerekli önlemleri almak, her türlü girişimde bulunmak ve etkin bir biçimde çalışmak olmalıdır. Unutmamak gerekir ki; atalarımızdan emanet olarak devraldığımız doğal çevremiz, gelecek kuşaklara bırakacağımız en büyük ve en değerli mirastır. Birliğimiz bu amaçla kurulmuş, Kaz Dağları ve Madra dağı eteklerinde ve yakın çevresinde yerleşik yüz binlerce insanı temsil eden ve ayni duyarlılığı paylaşarak doğayı tüketmenin cinayet olduğu fikrinde buluşan Belediyelerimizin bir araya gelerek güçlerini birleştirmesi ile oluşmuş bir çevre kuruluşudur.
Birlik olarak, yasal çerçeve içinde bu uğurda verilecek her türlü mücadeleyi, yapılacak tüm etkinlik ve girişimleri destekliyor bu konuda duyarlılığı olan tüm yerel yönetimleri, kişi, kurum ve kuruluşları işbirliği ve dayanışma içinde olmaya davet ediyoruz.
Başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Başkanın Mesajı

  • Doğa ve biz

    Yerel Yönetimlerin birincil görevi; tüm canlıların yaşamı için vazgeçilmez olan doğa ve çevrenin korunması için gerekli önlemleri almak, her türlü girişimde bulunmak

    incele
  • 1
  • 2
  • 3

İletişim

  bilgi (@) emarceb.gov.tr
  266 384 40 50
 266 384 40 50
 Soğanyemez Mh No:11/22 Edremit/Balıkesir

Sosyal Medya